29 Shkurt 2024

Siguri

Pesë aksidente fatale vetëm brenda 24 orëve

Prishtinë, 7 gusht - Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar pesë aksidente me fatalitet dhe 19 me lëndime trupore. Pesë persona kanë humbur jetën si pasojë e këtyre aksidenteve në Prishtinë, Gjilan, Mitrovicë dhe Prizren. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)