23 Korrik 2024

Opinion

Heqja e denimit me vdekje gabim

Përderisa në shikim të parë heqja e dënimit me vdekje dukej tepër humanizëm krejt e kundërta e humanizmit është për viktimën dhe familjarët e tij ngase vetëm shteti është ai që duhet t’ia garantoj jetën... Lexo

Albert Kamy hero i së vërtetës

Filozofi Gjerman Karl Jaspers nuk është kunder racionalitetit, në asnjë rrethanë ai nuk na thotë të shpërfillim arsyen, por ndryshe nga filozofët e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)