26 Mars 2023

Siguri

Dënohet ish agjenti gjerman në Kosovë

Munih, 27 maj - Një gjykatë në Munih e ka dënuar dje me dy vjet e tre muaj burg, ish agjentin e Shërbimit federal të zbulimit (BND), Robert K., i cili ishte i angazhuar në Kosovë dhe në Maqedoni. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)