02 Prill 2023

Industri

Zbulohet një punëtori për prodhimin e duhanit

Prishtinë, 27 mars - Dogana e Republikës së Kosovës ka deklaruar se njësit e doganës kanë arritur që të zbulojnë një puntori të improvizuar për grirjen dhe paketimin e duhanit. Pas hetimve të përbashkëta në mes... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 prill 2023

- Partia Demokratike e Kosovës organzon  "Marshin për Drejtësi". (Sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, ora 14:00)

- Shënohet 33 vjetori i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren. (Restaurant "Oferta", ora 15:00)