19 Prill 2024

Siguri

Ekstradohet Dedë Gecaj nga Kosova në Zvicër

Prishtinë, 2 shtator - Ministria e Drejtësisë ka kryer ekstradimin e shtetasit të Kosovës Dedë Gecaj, i lindur me datë 7 dhjetor 1957 në fshatin Janosh, komuna e Gjakovës , nga Kosova për në Zvicër. Lexo

Sparkes zëvendës Shef i EULEX-it

Prishtinë, 2 shtator - Andy Sparkes është emëruar Zëvendës Shef i Misionit të Bashkimit Evropianpër Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX). Sparkes, i... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)