21 Shtator 2023

Sot diplomon gjenerata 41 e kadetëve të Policisë së Kosovës

Vushtrri, 16 korrik - Sot në Qendrën e Kosovës për Siguri Publike, Edukim dhe Zhvillim në Vushtrri mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës 41 të kadetëve të Policisë së Kosovës.


Të pranishëm në ceremoninë e diplomimit pritet të jenë edhe zyrtarë të lartë të Ministrisë së Punëve të Brendshme, zyrtarë nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës, përfaqësues të KFOR-it,  EULEX-it, OSBE-së, ICITAP-it, si dhe familjarë të kadetëve të gjeneratës 41 të Policisë së Kosovës.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)