01 Dhjetor 2023

Ekonomi

Thellohet kriza në eurozonë

Bruksel, 1 dhjetor - Kriza e borxheve në eurozonë po thellohet. Euro shënoi rënie në krahasim me dollarin, në Itali u rrit shkalla e kamatës, ndërsa ka shenja se investitorët mund të tërhiqen nga ekonomitë e kërcënuara të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)