04 Tetor 2023

Ekonomi

SSHCK: Po bëhet diskriminim i rëndë nga ana e Qeverisë

Prishtinë, 22 nëntor - Sindikata e Shërbyeseve Civil të Kosovës (SSHCK), me indinjatë të thellë e ka pritur lajmin e Qeverisë në lidhje me ngritjen e pagave për punëtorët e arsimit. Kryetari i SSHCK, Mursel Zymberi ka deklaruar se kjo... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)