26 Mars 2023

Ekonomi

Japonia shënon rritje ekonomike

Tokio, 15 nëntor - Ekonomia e Japonisë ka shënuar suksese të mira në tremujorin e tretë të këtij viti. Qeveria në Tokio kumtoi se prej qershorit deri në shtator prodhimi i brendshëm bruto në Japoni është rritur për 0,9... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)