18 Prill 2024

Ekonomi

Greqi, numri i të papunëve arrin mbi 600 000

Athinë, 19 nëntor - Papunësia në Greqi është rritur 3,75 për qind në krahasim me shtatorin, njoftoi Sherbimi Grek për Punësim. Ky shërbim shtoi së numri i të papunëve në Greqi është aktualisht 609 249 persona. Lexo

Përmirësohet ekonomia amerikane

SHBA, 19 nëntor - Shifrat e reja duket se po shfaqin përmirësimin e ekonomisë amerikane. Për muajin e dytë rresht në tetor, një grup për studime në... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)