26 Mars 2023

Botë

Jovanovic: Beogradi të tërheqë rezolutën në OKB

Beograd, 10 gusht - Për liderin e Partisë Liberal Demokrate të Serbisë, Beogradi zyrtar duhet të tërheqë rezolutën nga OKB-ja për Kosovën dhe duhet të ulet në një tryezë me politikanët serbë për hartimin e një... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)