18 Prill 2024

Botë

Marnhac sot në Beograd

Beograd, 23 nëntor - Shefi i EULEX-it, Xavier de Marnhac, sot viziton Beogradin për herë të parë pas marrjes së detyrës në krye të misionit evropian për sundimin e rendit dhe ligjit në Kosovë. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)