29 Shkurt 2024

Botë

Njerëzit më pak besim te Bashkimi Europian

Bruksel, 28 gusht - Besimi i njerëzve tek Bashkimi Europian ka rënë në nivele rekord në shumë vende anëtare të organizatës. Kjo ka ndodhur edhe ndërsa vende të ndryshme po përballen me një shtim të madh të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)