08 Dhjetor 2023

Botë

Tërmet në Serbi, 2 të vdekur

Beograd, 3 nëntor - Një lëkundje e fortë tërmeti është regjistruar në Serbinë Qëndore. Sizmiologët kanë regjistruar një lëkundje... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)