05 Dhjetor 2023

Botë

WikiLeaks: Rusia shtet mafioz

Madrid, 2 dhjetor - Autoritetet ruse dhe krimi i organizuar kanë lidhje të ngushta mësohet në një nga dokumentat e WikiLeaks-it të lëshuara sot në të përditshmen Guardian. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)