29 Shkurt 2024

Botë

Arrestohet në Austri Ivo Sanader

Vjenë, 11 dhjetor - Nuk ka zgjatur shumë arratia e ish-kryeministrit kroat, Ivo Sanader. Sanader është prangosur në Austri në bazë të një... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)