08 Dhjetor 2023

Turizëm

Zhvillimi i biznes turizmit në Bullgari

Sofje, 8 gusht - Kohët e fundit në Bullgari zhvillohen lloje të ndryshme të turizmit – eko, vere, gjahu dhe peshkimi, fetar, ekstrem, etj. Mirëpo, krahas disa propozimeve ekstravagante për turizëm, një popullariteti gjithnjë në rritje i... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)