18 Prill 2024

Turizëm

Financial Times: Shqipëria, destinacioni turistik i 2011

New York, 13 janar - Pas CNN, është prestigjozja Financial Times e cila e rendit Shqipërinë si një ndër destinacionet e rekomanduara për vitin 2011. Pak kohë më parë i njëjti rekomandim është dhënë edhe nga rrjeti televiziv... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)