04 Tetor 2023

Siguri

Reduktohet numri i punëtorëve të EULEX-it

Prishtinë, 9 gusht - Zëvendësshefi i EULEX-it, Andy Sparks, e ka njoftuar stafin e vet se nga muaji tetor do të ketë reduktim të numrit të punëtorëve të këtij misioni në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar për gazetën një... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)