08 Dhjetor 2023

Siguri

KFOR: S’ka krizë humanitare

Prishtinë, 15 gusht - Forcat e NATO-s në Kosovë nuk bëhen kurqysh rehat me serbët e veriut. Zëdhënësi i KFOR-it, Hans Dieter Wichter, ka përgënjeshtruar sërish të ashtuquajturin kryetar të Mitrovicës, Radenko Nedelkoviq. Lexo

Policia arreston 19 persona

Prishtinë, 14 gusht - Njësitë të shumta policore kanë ndërmarrë një aksion i koduar OKI, që ka rezultuar i suksesshëm duke prangosur rreth 19 persona... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)