18 Prill 2024

Botë

Serwer: Beogradi dëshiron korrigjimin e kufirit

Londër, 1 korrik - Drejtori i Institutit amerikan për Paqe, Daniel Serwer, në një intervistë për BBC-në, tha se Beogradi dëshiron që pas vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, të hap për diskutim... Lexo

Kina pa votë për Kosovën në GJND

New York, 1 korrik - Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara ka zgjedhur të martën kinezen Sue Hankin anëtare të re të Gjykatës Ndërkombëtare... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)