18 Prill 2024

Botë

Eklips në mes të Oqeanit Paqësor

Johanesburg, 12 korrik - Dita e dielë ka dhuruar një një spektakël të vërtetë dhe unik në mesin e Paqësorit. Një eklips diellor ka kaluar në... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)