05 Dhjetor 2023

Greqia, paralizohet nga greva

Athinë, 29 qershor - Një tjetër grevë e paralajmëruar ka nisur sot në Greqi kundër masave anti-krizë të qeverisë Papandreu.

Për pasojë, që në orët e para të mëngjesit janë regjistruar probleme me transportin, si dhe janë mbyllur spitalet, shkollat, bankat dhe të gjitha zyrat e sektorit publik.

Edhe organet mediatike i janë bashkuar grevës, e cila është e pesta që zhvillohet në vend.

Ndërsa kontrollorët e fluturimeve, edhe pse ndajnë të njëjtin mendim për protestën, nuk i janë bashkuar asaj për të mos dëmtuar më tej turizmin grek që ndodhet në krizë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)