08 Dhjetor 2023

Tregti

Biznesmen turq të interesuar për tregun e Kosovës

Prishtinë, 1 prill - Kryetari i Odës Tregtare Kosovaro-Turke i dorëzoi Ministres Kusari-Lila ftesën zyrtare për të qenë pjesë e konferencës me temë “Perspektivat për biznes dhe investime në Kosovë”, e cila do të mbahet... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)