21 Shtator 2023

Tregti

Serbia vendosë monedha të reja

Beograd, 21 maj - Banka Popullore e Serbisë sot lëshon në qarkullim monedha të metalit prej një, dy, pesë dhe njëzet dinarë me shenja të ndryshuara,... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)