18 Prill 2024

Energjetikë

Afrika e Jugut dëshiron të ndërtojë një park solar

Johanesburg, 29 tetor - Ministrja afrikanojugore e Energjetikës, Dipio Piters, hapi konferencën qëllimi i së cilës është tërheqja e kapitalit privat për ndërtimin e një parku të madh solar në hyrje të shkretëtirës... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)