08 Dhjetor 2023

Energjetikë

Nis studimi i fizibilitetit per projektin e Koogjenerimit

Prishtinë, 25 maj - Me qëllim të fillimin të fazës së rishikimit të studimit të fizibilitetit, sot në ambientet e Ngrohtorja e Qytetit “Termokos”, u mbajt takim i përbashkët mes kompanisë konsulente IPF e cila do të bëj... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)