26 Mars 2023

Energjetikë

Gazsjellësi i ri në Azi

Turkmenistan, 14 dhjetor - Turkmenistani ka hedhur një tjetër hap për linjën e tubacionit, që do të furnizojë me gaz natyror Afganistanin, Pakistanin dhe... Lexo

Termokos siguron 700 ton mazut

Prishtinë, 13 dhjetor - Gjendja e vështirë financiare me të cilën po përballet Termokos”, ka bërë që të thellohet edhe më tej, duke ditur... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)