05 Dhjetor 2023

Ekonomi

AKR kërkon nga EULEX-it veprime konkrete

Prishtinë, 2 korrik - Nënkryetarja e Aleancës Kosova e Re (AKR), znj. Mimoza Kusari-Lila ka deklaruar se AKR kërkon nga Prokuroria e EULEX-it që të mos japin deklarata... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)