05 Dhjetor 2023

Ekonomi

Miratohet raporti vjetor i Bankës Qendrore të Kosovës

Prishtinë, 16 korrik - Komisioni për Buxhet dhe Financa i Kuvendit të Kosovës, e ka shqyrtuar dhe përkrahur sot Raportin vjetor të Bankës Qendrore të Republikës së Kosoves (BQK) për vitin 2009, duke e ka rekomanduar atë për miratim... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)