29 Shkurt 2024

Ekonomi

Aferat e pambyllura të Gjergj Dedajt

Prishtinë, 14 korrik - I larguar për menaxhim të dobët si zëvendësministër i Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Scoiale, jozyrtarisht merret vesh se Qeveria e Kosovës ka vendosur të shpërblejë atë me një post... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)