19 Prill 2024

Ekonomi

Papandreu:Po fillojmë të dalim nga kriza

Athinë, 14 qershor - Kryeministri grek, Giorgos Papandreu, ka nisur të shfaqë shenjat e para të optimizmit lidhur me frymëmarrjen që sipas tij po nis të ketë ekonomia greke, pas një periudhe të rëndë kolapsi. Lexo

Qeveria maqedonase shkurton rrogat

Shkup, 12 qershor - Në Maqedoni do të shkurtohen pagat e zyrtarëve të qeverisë, përfshirë atë të Kryeministrit, për të ulur deficitin buxhetor... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)