26 Mars 2023

Ekonomi

Kosovë, 1 në 5 fëmijë jeton në varfëri ekstreme

Prishtinë, 1 qershor - Rreth gjysma e fëmijëve të Kosovës nën 19 vjeç jeton në varfëri, dhe 1 në 5 prej fëmijëve jeton në varfëri të skajshme. Këto shifra alarmante janë publikuar sot në forumin e nivelit... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)