29 Shkurt 2024

Ekonomi

BB shpall fituesit e fondit për shoqëri civile

Prishtinë, 17 qershor - Zyra e Bankës Botërore në Kosovë ka njoftuar sot për projektet e dorëzuara nga organizatat e shoqërisë civile në Kosovë, të cilat janë përzgjedhur për mbështetje nga programi i Fondit për... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)