26 Mars 2023

Tregti

Wall Street, kap majat 17-mujore

New York, 18 shkurt - Stoqet amerikane u rritën në maja 17-mujore të martën, pasi Rezerva Federale i ruajti normat bazë të interesit pranë zeros, si dhe përsëriti premtimin për t’i mbajtur të ulëta ato për një periudhë... Lexo

Bursat europiane, kapin majat 2-mujore

Paris, 18 shkurt - Aksionet evropiane kapën majën dymujore të mërkurën, të udhëhequra nga sektori bankar, pasi Rezerva Federale amerikane u zotua të ruajë... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)