05 Dhjetor 2023

Tregti

Londër, Ulja e çmimeve shkakton përleshje

Londër, 5 prill - Ka qenë një shoping tepër i rrezikshëm ai që u bë dje në qytetin e Londrës, ku pasi një dyqan kishte deklaruar se do të bënte një zhvlerësim të çmimeve në produktet e tij, atëherë aty u... Lexo

Bursat amerikane mbyllen në rritje

New York, 3 prill - Treguesit Dow Jones dhe SP500 u rritën të enjten, falë shifrave pozitive ekonomike, por Nasdaq mbeti në vend, pasi investitorët hoqën qafe aksionet e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)