02 Prill 2023

Ford, rriten shitjet me 37%

Washington, 14 prill - Gjigandi amerikan i prodhimit të makinave, Ford në tremujorin e parë të këtij viti ka shënuar një rritje prej 37% të shitjeve.

Ford ka përfituar nga tërheqja nga tregu e një numri makinash Tojota, për probleme teknike, si dhe nga vullneti i mirë i blerësve amerikanë.

Në ndryshim nga General Motors apo Chrysler, kompania Ford ka qenë nga kompanitë e pakta që nuk ka pranuar të marrë ndihma nga qeveria amerikane.

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 prill 2023

- Partia Demokratike e Kosovës organzon  "Marshin për Drejtësi". (Sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, ora 14:00)

- Shënohet 33 vjetori i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren. (Restaurant "Oferta", ora 15:00)