26 Mars 2023

Tregti

Birra “Budvar” me eksport rekord

Pragë, 23 janar - Prodhuesi i njohur çek i birrës “Budjejoviçki Budvar” lajmëroi se vitin e kaluar ka shënuar eksport rekord të birrës. Në 58 vende të botës janë plasuar 605.000 hektolitra birrë. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)