02 Prill 2023

RMB-ja do të përdoret në tregtinë ndërkombëtare

Pekin, 17 shkurt - Pritet që në të ardhmen bankat dhe kompanitë kineze të kenë më pak humbje nga kursi i këmbimit valutor.

Drejtoria kineze për Administrimin e Valutës, autorizoi veprimin me RMB dhe valutë të huaj në tregjet ndërkombëtare.

Kjo masë është në favor të përsosjes së sistemit të tregut valutor të Kinës. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 prill 2023

- Partia Demokratike e Kosovës organzon  "Marshin për Drejtësi". (Sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, ora 14:00)

- Shënohet 33 vjetori i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren. (Restaurant "Oferta", ora 15:00)