26 Mars 2023

Tregti

Kosova partner i rëndësishëm ekonomik për Maqedoninë

Shkup, 1 shtator - Odat ekonomike të Maqedonisë dhe Kosovës kërkuan nga autoritetet e dy shteteve përshpejtimin e aktiviteteve për ndërtimin e autostradës Shkup-Prishtinë, hapjen e vendkalimeve të reja kufitare, kontroll të përbashkët... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)