04 Tetor 2023

Opinion

Sfidat energjetike të Qeverisë së Kosovës

Skenarët me përqindje shumë të larta të energjisë së rinovueshme, ose ata që kërkojnë zgjatjen e punës së reaktorëve bërthamorë ekzistues përtej 60 viteve, përfshihen në një bast të rënd... Lexo

Transparenca dhe llogaridhenja e munguar

Edhe me Hashim Thaçin, por edhe Jakup Krasniqin, Ramush Haradinaj, Kadri Veselin, Isa Mustafen kur qeverisnin me vendin ke pasur mundësinë te takohesh, të bisedosh, por edhe ti... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)