01 Tetor 2023

Opinion

Libër me tregime edukative nga jeta

Libri me tregime me titull “Somnobulë në pikë të ditës” i autorit Sadik Përvetica i ka 36 tregime me 134 faqe, të cilat janë mjaft interesante dhe zgjojnë kërshëri për t’i lexuar, meqë kanë përmbajtje... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)