18 Prill 2024

Opinion

A ikum Gjeneral

Poezi kushtuar heroit të kombit Luan Haradinaj nga autori Besim Xani i cili në luftë i ka humbur 5 anetarë të familjes nga fshati Polac i komunës se Skenderajt. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)