08 Dhjetor 2023

Industri

Audi mendon futjen e modelit sportiv R4

Frankfurt, 21 maj - Audi planifikon që në treg të plasoj automobilin më të vogël sportiv i cili do të bazohet në modelin koncept R4, por ende nuk është marrë vendim se çfarë materiali do të përdoret për konstruksionin. Lexo

Makinat e së ardhmes nga General Motors

Detroid, 18 maj - Pasi u rimëkëmb nga falimentimi vitin e kaluar, prodhuesi amerikan i makinave në Detroit, General Motors, premtoi të bëhej një kompani më efikase,... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)