21 Shtator 2023

Ekonomi

Rritja ekonomike në Kinë 11.9 %

Pekin, 16 prill - Ekonomia e Kinës është rritur 11.9 % në tremujorin e parë të vitit. Inflacioni ka qenë i ulët, kurse çmimet e konsumit janë rritur 2.2 %, më pak se maksimumi prej 3 % i lejuar nga qeveria. Sipas vëzhguesve, në vitin... Lexo

Ekonomia gjermane pritet të rritet

Berlin, 16 prill - Pas rënies së madhe në vitin 2009 ekonomia në Gjermani, sipas analizave të instituteve për hulumtime ekonomike, po lëviz përsëri me... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)