22 Shkurt 2024

Ekonomi

3 Maj dhe 10 Maj ditë pushimi

Prishtinë, 30 prill - Ministria e Administrates Publike (MAP) ka bërë të ditur se duke u bazuar në Ligjin për Festat Zyrtare, MAP njofton të gjithë nëpunësit civil të Republikës së Kosovës se me rastin e 1 majit, Ditës... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)