29 Shkurt 2024

Ekonomi

ATK licencon dy kompani për shitjen e Arkave Fiskale

Prishtinë, 31 mars - Administrata Tatimore e Kosovës, ju njofton se nga data 01 Mars 2010, ka filluar instalimi vullnetar i pajisjeve elektronike fiskale (PEF) nga operatorët e licencuar, si dhe që nga data 22 mars, 2010 është bërë edhe promovimi zyrtarë... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)