22 Shkurt 2024

Arsim

Ministri Buja merr çmimin“Digital Litarcy Award”

Prishtinë, 25 tetor - Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja, ka marrë sot çmimin “Digital Litarcy Award” për angazhimin e tij në fushën e edukimit digjital dhe arritjet e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)