26 Mars 2023

Arsim

Lansohet projekti 3 vjeçar austriak për arsimin e lartë

Prishtinë, 16 mars - Ministria e Arsimit Shkencës Teknologjisë dhe Inovacionit, Agjencia e Kosovës për Akreditim në bashkëpunim me organizatat KEC dhe ORCA, të mbështetur nga Agjencia Austriake për Zhvillim, lansuan projektin 3 vjeçar... Lexo

UKZ shënoi 10-vjetorin e themelimit

Gjilan, 9 mars - Fillimisht janë intonuar himni Kombëtar, i Kosovës dhe himni akademik Gaudeamus nga kori i Universitetit Publik “Kadri Zeka” në Gjilan.... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)