26 Mars 2023

Arsim

Akreditohen programe në fushën e inxhinierisë

Prishtinë, 14 korrik - Sot u nënshkrua marrëveshja në mes të Rajital Institute of Technology and Health Sciences (RITHS) nga India dhe Kolegjit Universitar Universum përmes së cilës marrëveshje fillon punon Universiteti Nëna Terezë në... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)